top of page

ЗАТВЕРДЖЕНО:

рішення Петропавлівської селищної  ради

від 11.10.2021року               

№ 477-10/VІІІ

В.о.селищного голови

________Л.М.Замура

 

 

 

 

 

 

 

 

СТАТУТ

Комунального  позашкільного  навчального закладу

«Будинок творчості дітей та юнацтва» Петропавлівської селищної ради

 

(нова редакція)

 

Ідентифікаційний номер 35323755

 

 

 

 

 

 

                                                                          

 

 

 

 

 

 

 

 

смт. Петропавлівка

2021 рік

 

Ці зміни є новою редакцією Статуту Комунального позашкільного навчального закладу «Будинок творчості дітей та юнацтва» Петропавлівської селищної ради, затвердженого рішенням селищної ради від                                                  11.10.2021 року  № 477-10/VІІІ                                  

 

Ідентифікаційний код:  35323755.

Місце знаходження: вул. Благодатна, буд. 84, смт. Петропавлівка, Синельниківський район, Дніпропетровська область, 52700, Україна.

 

1. Загальні положення.

 

1.1. Комунальний позашкільний  навчальний заклад «Будинок творчості дітей та юнацтва» Петропавлівської селищної ради, скорочена назва КПНЗ «БТДЮ» (надалі – Будинок творчості) є комунальним закладом, який здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, чинного законодавства, в тому числі Законів України "Про освіту", "Про позашкільну освіту" (зі змінами), Положення про позашкільний навчальний заклад, інших нормативно-правових документів, що регламентують діяльність закладу та  власного Статуту.

   Комунальний  позашкільний   навчальний заклад «Будинок творчості дітей та юнацтва» Петропавлівської селищної ради за рішенням Петропавлівської селищної ради від 21.10.2020 року №586-34\VІІ «Про деякі питання управлінням майном спільної власності територіальних громад району», передано зі спільної власності територіальних громад Петропавлівського району, а рішенням Петропавлівської селищної ради від 23.10.2020  року №866-37/VII «Про прийняття з балансу Петропавлівської селищної ради закладів, підприємств та майна до комунальної власності та на баланс Петропавлівської селищної ради», прийнято у комунальну власність Петропавлівської селищної ради.  Перейменовано в  комунальний позашкільний  навчальний заклад «Будинок творчості дітей та юнацтва» Петропавлівської селищної ради згідно рішення селищної ради від 23.12.2020 року №56-3\VIII «Про питання  діяльності комунального позашкільного  районного навчального закладу «Будинок творчості дітей та юнацтва» Петропавлівської селищної ради.

1.2.  Засновником Будинку творчості  є  Петропавлівська селищна  рада.

1.3. Комунальний  позашкільний  навчальний заклад «Будинок творчості дітей та юнацтва» Петропавлівської селищної ради створений  з метою  здійснення навчання і виховання громадян у позаурочний час: підвищення мотивації особистості до пізнання і творчості, створення умов для креативного, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей та молоді у вільний від навчання час; задоволення освітніх потреб через залучення до науково-експериментальної, дослідницької, технічно-конструкторської, художньої, декоративно-прикладної, еколого-натуралістичної, туристсько-краєзнавчої, спортивно-оздоровчої, дозвільно - розважальної роботи. 

 

1.4.     Основними завданнями позашкільної освіти є:

            -          виховання громадянина України;

            -          вільний розвиток особистості та формування її соціально-громадського досвіду;

-          виховання у вихованців, учнів і слухачів поваги до Конституції України, прав і свобод людини та громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії;

-          виховання у вихованців, учнів і слухачів патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу, а також інших націй і народів;

-          виховання у вихованців, учнів і слухачів шанобливого ставлення до родини та людей похилого віку;

-          створення умов для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку вихованців, учнів, слухачів;

 

1.5.     Будинок творчості несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

            -          безпечні умови освітньої діяльності;

            -          дотримання державних стандартів освіти;

            -          дотримання договірних зобов’язань з іншими суб’єктами освітньої, виробничої , наукової діяльності, у тому числі зобов’язань за міжнародними угодами;

            -          дотримання фінансової дисципліни.

1.6.     Будинок творчості  має право:

            -          проходити в установленому порядку державну       атестацію;

            -          визначати форми, методи і засоби організації навчально-виховного процесу за погодженням із власником;

            -          визначати варіативну частину робочого навчального        плану;

            -          в установленому порядку розробляти і впроваджувати експериментальні та індивідуальні плани гурткової роботи;

-          спільно з вищими навчальними закладами, науково - дослідними інститутами та центрами проводити науково -  дослідну, експериментальну, пошукову роботу, що не             суперечить законодавству України;

-          використовувати різні форми морального і матеріального заохочення до учасників навчально-виховного процесу;

-          володіти  і користуватися майном закладу згідно з законодавством України та власним статутом;

-          самостійно розпоряджатися коштами, одержаними від господарської та іншої діяльності відповідно до цього статуту;

-          розвивати власну соціальну базу: мережу спортивно-оздоровчих, лікувально-профілактичних і культурних підрозділів.

 

  1. Будинок творчості  є юридичною особою, має печатку, бланки, рахунки в банківських установах.

  2. Юридична адреса закладу: вул. Благодатна, буд. 84, смт. Петропавлівка, Синельниківський район, Дніпропетровська область, 52700, Україна.

  3.          Взаємовідносини Будинку творчості з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.

 

2. Організація навчально-виховного процесу.

           

  1. Будинок творчості проводить навчально-виховну, інформаційно-методичну, організаційно-масову, навчально-тренувальну та спортивну роботу.

           2.2.      Мова навчання і виховання у закладі визначається відповідно до Конституції України і Закону України "Про мови в Україні".

           2.3.      Будинок творчості  планує свою роботу самостійно відповідно до річного плану. В плані роботи відображаються найголовніші питання роботи навчального закладу, визначаються перспективи його розвитку. План роботи схвалюється  педагогічною радою та затверджується директором закладу.

            2.4.     Навчально-виховний процес у Будинку творчості здійснюється за типовими навчальними планами і програмами та адаптованими, що затверджуються центральними органами виконавчої влади, а також за навчальними планами і програмами,  затвердженими відповідним місцевим органом виконавчої влади, а також навчальними програмами, затвердженими закладом освіти.

           2.5.      Навчальні програми можуть бути однопрофільними, комплексними і такими, що передбачають індивідуальне навчання учнів та навчання у групах або об’єднаннях. Залежно від специфіки діяльності закладу навчання проводиться від одного місяця до кількох років.

           2.6.      Експериментальні навчальні плани складаються закладом з урахуванням типового навчального плану.

             2.7. Середня наповнюваність груп та інших організаційних форм у позашкільному навчальному закладі становить 10-15 вихованців, учнів і слухачів.

            Наповнюваність груп встановлюється директором закладу залежно від профілю та можливостей організації навчально-виховного процесу.

            2.8. Навчально-виховний процес Будинку творчості передбачає як групову, так і індивідуальну роботу.

            До індивідуальної та групової роботи можуть залучатися вихованці з обмеженими можливостями з метою соціальної адаптації в суспільстві, залучення їх до активної творчої діяльності.

            2.9. Індивідуальна та групова робота організовується в Будинку творчості і проводиться з використанням різних організаційних форм проведення навчально-виховного процесу: заняття, індивідуальне заняття, групове заняття, фізкультурно-оздоровчі та навчально-тренувальні заняття, репетиція, практична робота в майстернях, на ділянках, підприємствах та ін.

             Індивідуальні заняття можуть організовуватись у формі:

  • навчання гри  на музичних інструментах, постановка голосу, читання нот з листа;

  • індивідуальної трюкової, хореографічної, конкурсної підготовки;

  • консультацій для слухачів, кандидатів у члени та дійсних членів Малої академії наук, краєзнавців-дослідників;

  • пошукової роботи в архівах, бібліотеках, музейних сховищах;

  • проведення досліджень, обробки та узагальнення результатів пошуково-дослідницької роботи, комп’ютерної обробки спостережень;

  • підготовка до участі в конкурсах, проектах. програмах, у спортивних, туристичних та інших змаганнях.

  • інших формах, що не суперечать законодавству

Групові заняття можуть організовуватись у такій формі:

  • об’єднання груп для репетицій, постановки спектаклів, шоу-програм, концертів;

  • екскурсій, експедицій;

  • спортивних, туристичних змагань та ін.;

  • походів, конкурсів, акцій, зльотів, виставок тощо.

             Підставою для організації індивідуальної та групової роботи є:           

наявність відповідних годин у типових навчальних планах і програмах для гуртків, клубів, секцій та інших творчих об’єднань, що затверджені селищною радою.

             Чисельний склад груп, у яких передбачається індивідуальне навчання, становить від 1 до 5 вихованців.

             Зміст проведеної індивідуальної та групової роботи обліковується в журналі проведення гурткової роботи.

              2.10. Прийом до Будинку творчості може здійснюватися протягом навчального року за бажанням      вихованців, учнів, слухачів, за згодою батьків або осіб, які їх замінюють.

            Для зарахування учнів до спортивних, туристських, хореографічних         об’єднань потрібна довідка медичного закладу про відсутність у них протипоказань.

            До Будинку творчості зараховуються вихованці, учні і слухачі, як правило, віком від 5 до 18 років.

   2.11. Навчально-виховний процес у Будинку творчості здійснюється диференційовано (відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців та з урахуванням їх віку) з використанням різних організаційних форм роботи: заняття, гурткова робота, клубна робота, урок, лекція, індивідуальне заняття, конференція, семінар, курси, читання, вікторина, концерт, змагання, репетиція, похід, навчально-тренувальні заняття, екскурсія, експедиція, практична робота в лабораторіях, майстернях, теплицях, на природі та ін.

              2.12. Навчальний рік у закладі починається 1 вересня.

            Комплектування гуртків, груп та інших творчих об’єднань здійснюється в період з 1 вересня до 15 вересня, який вважається робочим часом керівника гуртка позашкільного закладу.

            У канікулярні, вихідні та святкові дні позашкільний навчальний заклад може працювати за окремим планом, затвердженим керівником цього закладу.

            2.13.   Тривалість одного заняття в Будинку творчості визначається навчальними планами і програмами з урахуванням психофізіологічного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить:

            -          віком від 5 до 6 років – 30 хвилин;

            -          віком від 6 до 7 років – 35 хвилин;

            -          старшого віку – 45 хвилин.

Перерви між заняттями є робочим часом керівника гуртка і визначаються режимом щоденної роботи закладу.

                        2.14.   Будинок творчості може організовувати роботу різних творчих об’єднань у приміщенні загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, навчально-виробничих підприємств, організацій, на базі спортивних споруд і стадіонів відповідно до укладених угод із зазначеними закладами та установами.

             2.15.  Будинок творчості проводить інформаційно-методичну роботу, спрямовану на удосконалення програм, змісту, форм і методів діяльності гуртків та інших творчих об’єднань.

            Заклад може створювати відповідні підрозділи для підвищення кваліфікації педагогічних працівників за напрямами позашкільної роботи. Підвищення кваліфікації може проводитися у формі курсів, семінарів і за іншими організаційними формами.

            Згідно з рішенням власника на підставі відповідних угод заклад може надавати інформаційно-методичну допомогу педагогічним колективам, молодіжним, дитячим, громадським організаціям.

                 2.16. Заклад з метою вивчення рівня практичної підготовки вихованців, учнів, слухачів проводить організаційно-масову роботу у формі конференції, концерту, змагання, походу, екскурсії, експедиції, навчально  -   тренувального збору та в інших формах.

                 2.17. За результатами навчання Будинок творчості  видає випускникам відповідні документи про професійну, спеціальну позашкільну освіту в порядку, встановленому МОН. Зразки свідоцтв (посвідчень) затверджуються МОН. Виготовлення свідоцтв (посвідчень) для позашкільних навчальних закладів здійснюється за рахунок закладу.

 

3. Учасники навчально-виховного процесу.

 

              3.1.   Учасниками навчально-виховного процесу в Будинку творчості є:

            -          вихованці, учні і слухачі;

            -          директор, заступник директора  закладу, методисти;

-          педагогічні працівники, психологи, бібліотекарі, залучені до навчально- виховного процесу;

            -          батьки або особи, які їх заміняють;

            -          представники підприємств, установ та організацій, які беруть участь у навчально-виховному процесі.

               3.2.  Вихованці, учні і слухачі Будинку творчості мають гарантоване державне право на:

-          здобуття позашкільної освіти відповідно до їх здібностей, обдарувань,          уподобань та інтересів;

-          добровільний вибір позашкільного навчального закладу та виду діяльності;

                        - навчання у кількох гуртках, групах та інших творчих об’єднаннях в одному позашкільному закладі;

            -          безпечні та нешкідливі умови навчання та праці;

            -          користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною та оздоровчою базою позашкільного навчального закладу;

-          участь у різних видах навчальної та науково-практичної роботи, у конференціях, олімпіадах, спортивних змаганнях, виставках, конкурсах та інших масових заходах;

-          представлення в органах громадського самоврядування позашкільного навчального закладу;

            -          вільне вираження поглядів, переконань;

            -          захист  від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насильства від дій педагогічних та інших працівників, які порушують їх права, принижують честь і гідність.

     3.3.            Вихованці, учні і слухачі Будинку творчості зобов’язані:

            -          оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками;

            -          підвищувати загальний культурний рівень;

            -          дотримуватися морально-етичних норм;

            -          брати посильну участь у різних видах трудової діяльності;

            -          бережливо ставитися до державного, громадського і особистого майна;

-          дотримуватися вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку будинку творчості.

     3.4.            Педагогічний працівник - це особа з високими моральними якостями, яка має вищу педагогічну або іншу фахову освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я якої дозволяє виконувати професійні обов’язки в позашкільних навчальних закладах. Педагогічним працівником будинку творчості може бути також народний умілець з високими моральними якостями за умови забезпечення належної результативності навчально-виховного процесу.

             Педагогічні працівники:

- відповідають за якість навчання учнів, рівень їх знань та виховання;

- сприяють розвитку здібностей учнів;

- систематично підвищують педагогічну та творчу кваліфікацію;

-  дотримуються педагогічної етики, поважають гідність учня, захищають його від будь - яких форм фізичного, психічного насильства;

-  підлягають атестації 1 раз на 5 років відповідно до чинного законодавства України;

- додержуються дисципліни праці, виконують учбовий режим та правила внутрішнього розпорядку, своєчасно виконують розпорядження дирекції школи.

         3.5         Педагогічні працівники позашкільного закладу зобов’язані:

            -          виконувати навчальні плани та програми;

            -          надавати знання, формувати вміння і навички з різних напрямів позашкільної освіти відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців учнів і слухачів;

-          сприяти розвиткові інтелектуальних і творчих здібностей, фізичних якостей вихованців відповідно до їх задатків та запитів, а також збереженню здоров’я;

-       здійснювати педагогічний контроль за дотриманням вихованцями морально-естетичних норм поведінки, правил внутрішнього трудового розпорядку закладу, вимог інших документів, що регламентують організацію навчально-виховного процесу;

-          дотримуватися педагогічної етики, поважати гідність вихованця, захищати його від будь-яких форм фізичного, психічного насильства;

            -          берегти здоров’я вихованців, пропагувати здоровий спосіб життя;

            -          виховувати повагу до батьків, жінки, старших за віком, до народних традицій та звичаїв, духовних і культурних надбань народу України;

-          постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну політичну культуру;

-          вести документацію, пов’язану з виконанням посадових обов’язків (журнали, плани роботи, тощо);

-          виховувати особистим прикладом і настановами повагу до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;

-          дотримуватися вимог статуту закладу, виконувати правила внутрішнього розпорядку та посадові обов’язки;

-          виконувати накази і розпорядження керівника закладу, органів державного управління, до сфери яких належить заклад.

         3.6.        Розподіл педагогічного навантаження працівника здійснюється його керівником згідно законодавства.

Всі питання трудового процесу та побуту викладач повинен вирішувати з адміністрацією на робочому місці, берегти авторитет закладу і своїх колег. Педагогічні працівники закладу, а також пенсіонери, які раніше працювали в закладі , користуються пільгами, передбаченими чинним законодавством України для педагогічних працівників.

3.7. Призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних та інших працівників Будинку творчості здійснює керівник позашкільного закладу.

3.8.     Педагогічним працівникам позашкільних навчальних закладів незалежно від форм власності надається щорічна основна відпустка не менше ніж 42 календарних дні у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

3.9.     Педагогічні працівники Будинку творчості  мають право на пенсію за вислугою років за наявності педагогічного стажу не менше 25 років.

3.10.   Педагогічним Будинку творчості  згідно ст. 57 закону України " Про освіту ", держава забезпечує в межах кошторисних призначень:

-          виплату допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки;

            -          надання щорічної грошової винагороди в розмірі одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків.

            3.11.   Педагогічне навантаження керівників гуртків, клубів, секцій та інших творчих об’єднань включає 18 навчальних годин протягом навчального тижня, що становить тарифну ставку, а також інші види педагогічної діяльності в такому співвідношенні до тарифної ставки.

         3.12.      Керівники гуртків  працюють відповідно до розкладу занять, затвердженого його керівником.

          3.13.     Педагогічні працівники, які систематично порушують статут, правила внутрішнього розпорядку Будинку творчості, не виконують посадових обов’язків, умови договору (контракту) або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи згідно чинного законодавства.

          3.14.     Батьки вихованців та особи , які їх замінюють,  мають право:

-          обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування Будинку творчості;

-          звертатися до органів управління освітою, керівника Будинку творчості і органів громадського самоврядування цього закладу з питань навчання та виховання дітей;

-          брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації навчально-виховного процесу та зміцнення матеріально-технічної бази Будинку  творчості;

-          захищати законні інтереси вихованців в органах громадського самоврядування закладу та у відповідних державних, судових органах.

            3.15. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов’язані:

-          постійно дбати про фізичне здоров’я дитини, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;

-          поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до Вітчизни, сім’ї, державної та рідної мов, повагу до національної історії, культури, цінностей інших народів.

 

 

 

  1. Управління Будинком творчості.

 

  1. Управління Будинком творчості здійснюється його засновником – Петропавлівською селищною радою в межах повноважень, передбачених чинним законодавством. 

  2.  Безпосереднє керівництво Будинком творчості здійснюється директором, який призначається та звільняється засновником. Директором Будинку творчості може бути  громадянин України, що має вищу педагогічну освіту і стаж педагогічної роботи не менш як три роки.

         4.3.  Директор позашкільного навчального закладу:

-    діє від імені Будинку творчості;

-   здійснює керівництво колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів, призначає на посади та звільняє з посад , передбачених установчими документами закладу освіти відповідно до законодавства,створює належні умови для підвищення фахового рівня працівників;

     -          організовує навчально-виховний процес;

     - забезпечує контроль за виконанням навчальних планів і програм, якістю знань, умінь та навичок вихованців;

- створює належні умови для здобуття вихованцями позашкільної освіти;

- забезпечує дотримання вимог щодо охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, техніки безпеки;

     - розпоряджається в установленому порядку майном закладу;

- організовує виконання кошторису доходів і видатків навчального закладу, укладає угоди з юридичними та фізичними особами, в установленому порядку відкриває рахунки в установах банків або органах Державного казначейства;

- встановлює надбавки, доплати, премії та надає матеріальну допомогу працівникам навчального закладу в межах кошторису закладу на поточний рік;

     - представляє навчальний заклад в усіх підприємствах, установах та організаціях в Україні та за її межами і відповідає перед засновником за результати діяльності закладу;

- дає дозвіл на участь діячів науки, культури та інших юридичних або фізичних осіб, працівників культурно-освітніх закладів, підприємств, установ та організацій у навчально-виховному процесі;

- забезпечує право вихованців на захист від будь-яких форм психічного або фізичного насильства;

      - надає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання;

      - застосовує заходи заохочення та дисциплінарного стягнення до працівників навчального закладу;

-  затверджує посадові обов’язки працівників зазначеного закладу.

     4.4. Заступник директора призначається директором Будинку творчості

Заступник виконує свої обов’язки у відповідності з посадовою інструкцією.

4.5. З метою розвитку та вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення професійної майстерності та творчого зростання викладачів створюється педагогічна рада – колективний орган, що об’єднає викладачів. Головою педагогічної ради є директор Будинку творчості.

4.6.     Директор позашкільного навчального закладу є головою педагогічної ради – постійно діючого колегіального органу управління позашкільним навчальним закладом.

 4.7.    Педагогічна рада закладу:

               -          розглядає плани, підсумки і актуальні питання навчальної, тренувальної, організаційно-масової та інформаційно-методичної роботи закладу, творчих об’єднань, а також питання дотримання санітарно-гігієнічних вимог, забезпечення техніки безпеки, охорони праці;

-          розробляє пропозиції щодо поліпшення діяльності навчального закладу, утворення нових гуртків;

-          визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, впровадження у навчально-виховний процес досягнень науки і передового педагогічного досвіду;

-          порушує клопотання про заохочення педагогічних працівників, тощо.

                 4.8.  Робота педагогічної ради проводиться відповідно до потреб навчального закладу. Кількість засідань педагогічної ради визначається їх доцільністю, але не може бути меншою ніж два на рік.

      4.9.   Кількість членів ради закладу та персональний склад визначається загальними зборами трудового колективу.

      4.10. Засідання Ради є правомочними, якщо в ньому бере участь не менше, як  2/3 від загального складу.

         Рішення приймаються більшістю голосів присутніх на засіданні членів ради.

     Рішення ради мають рекомендаційний характер.

     Засідання ради оформляються протоколом.

           4.11. Органом громадського самоврядування  Будинку творчості  є загальні збори колективу, що скликаються не менше одного разу на рік.

Делегати загальних зборів з правом вирішального голосу вибираються від таких трьох категорій:

-          працівників навчального закладу – зборами трудового колективу;

            -          вихованців навчального закладу – зборами в           гуртках;

            -          батьків, представників громадськості – батьківськими зборами в гуртках;

Кожна категорія обирає однакову кількість делегатів, вказуючи термін їх повноважень.

Загальні збори правочинні, якщо в їхній роботі бере участь не менше половини делегатів кожної з трьох категорій. Рішення приймається простою більшістю голосів присутніх делегатів.

Право скликати збори мають голова ради навчального закладу, учасники зборів, якщо за це висловилось не менше третини їх загальної кількості, директор навчального закладу, засновник.

                        Загальні збори закладу:

- обирають раду навчального закладу, її голову, встановлюють термін їх повноважень;

- заслуховують звіт директора і голови ради навчального закладу;

- розглядають питання навчально-виховної, методичної і фінансово-господарської діяльності навчального закладу;

-  приймають рішення про стимулювання праці.

4.12.   У період між загальними зборами діє рада               навчального закладу;

                        Метою діяльності ради є:

- сприяння демократизації і гуманізації          навчально-виховного процесу;

 

 - формування позитивного іміджу та демократичного стилю управління навчальним закладом;

 - підвищення ролі громадськості у вирішенні

питань, пов’язаних з організацією навчально-виховного процесу.

                        Основними завданнями ради є:

- підвищення ефективності навчально-виховного процесу у взаємодії з сім’єю, громадськістю, державними та приватними інституціями;

- визначення стратегічних завдань, пріоритетних напрямів розвитку закладу та сприяння організаційно-педагогічному забезпеченню навчально-виховного процесу;

- формування навичок здорового способу життя;

- створення належного педагогічного клімату в навчальному закладі;

- сприяння духовному, фізичному розвитку вихованців;

- підтримка громадських ініціатив щодо вдосконалення навчання та виховання учнів, творчих пошуків в роботі педагогів;

- сприяння організації дозвілля та оздоровлення вихованців;

- підтримка талановитих та обдарованих дітей;

- зміцнення партнерських зв’язків між родинами вихованців та позашкільним навчальним закладом з метою забезпечення єдності навчально-виховного процесу.

            4.13.   Рада навчального закладу діє на засадах:

- пріоритету прав людини, гармонійного поєднання інтересів особи, суспільства, держави;

- дотримання вимог законодавства України;

- колегіальності ухвалення рішень;

- гласності.

Рада працює за планом, що затверджується загальними зборами.

Засідання ради може скликатися її головою або з ініціативи директора навчального закладу, власника.

Рішення приймається простою більшістю голосів.

4.14.   Очолює раду навчального закладу голова, який обирається із складу ради.

5. Майно Будинку творчості.

 

5.1. Майно Будинку творчості складають основні фонди, а також інші цінності, вартість яких відображаються в самостійному балансі закладу.

5.2. Майно Будинку творчості є комунальною власністю селищної ради , надається йому на правах  оперативного управління відповідно до чинного законодавства, рішення про реєстрацію та Статуту.

5.3. Будинок творчості має право списувати майно засновника за попередньою згодою з ним відповідно до чинного законодавства України.

5.4. Будинок творчості має право здавати в оренду нерухоме майно підприємствам, установам, організаціям згідно чинного законодавства.

5.5. Благодійні внески та матеріальні цінності, передані закладу безкоштовно іншими підприємствами, організаціями та фізичними особами зараховуються на баланс Будинку творчості і є комунальною власністю селищної ради. Будинок творчості щорічно проводить інвентаризацію майна. Матеріали інвентаризації передаються засновнику закладу.

           

 

 

6. Фінансово – господарська діяльність.

 

      6.1.           Фінансово-господарська діяльність Будинку творчості проводиться відповідно до законодавства України та цього Статуту.

  1. Кошти Будинку творчості складаються з бюджетних асигнувань та коштів, що формуються з інших джерел, не заборонених законодавством. Основним джерелом фінансування навчально-виховної  та господарської діяльності, соціального розвитку колективу Будинку творчості та оплати праці її працівникам є кошти місцевого бюджету, що визначаються нормативами.

6.3.  Фінансова діяльність Будинку творчості будується на заходах, які передбачають:

- фінансування Будинку творчості за встановленими нормативами, враховуючи забезпечення обраних закладом учбових планів, матеріальних витрат на виховну роботу та перепідготовку кадрів та інше, формування коштів на оплату праці, створення необхідної матеріально-технічної бази;

- поєднання бюджетного фінансування діяльності Будинку творчості  та розвитку різного роду платних послуг населенню, виконання платних робіт за угодами з державними та громадськими підприємствами, установами та організаціями.

Кошти, одержані Будинком творчості від надання платних послуг зараховуються в її прибуток та витрачаються Будинком творчості самостійно згідно кошторису і при погодженні з власником майна або його уповноваженого органу.

        6.4.  Будинок творчості самостійно розробляє план економічного та соціального розвитку. Основою планування є контрольні цифри, які включають вихованців закладу, показники технічного обладнання, розвитку матеріальної бази, соціального розвитку колективу, а також економічні нормативи.

      6.5. Будинок творчості самостійно вирішує такі питання в галузі організації та оплати праці:

- затвердження структури Будинку творчості, штатного розкладу, кошторису прибутків та видатків за погодження з власником і фінансовим органом за місцем знаходження;

- встановлення посадових окладів, ставок у відповідності з діючим законодавством України,

- визначення порядку і розмірів преміювання працівників і надання їм матеріальної допомоги за наявності коштів;

- надбавки, доплати і розміри премій директору закладу встановлюються Радою та профспілковим комітетом і затверджуються селищною радою.

6.6. Встановлення планових завдань Будинку творчості  з розвитку платних послуг у будь-якій формі не дозволяється.

   6.7. Кошти Будинку творчості перераховуються та зберігаються на рахунку в банківських установах.

   6.8. Пільги на розміри плати за навчання в Будинку творчості та звільнення від плати за навчання в Будинку творчості встановлюються окремим рішенням засновника закладу.

    6.9. Заклад є бюджетною неприбутковою організацією.

     6.10. Доходи закладу у вигляді коштів, матеріальних цінностей, нематеріальних активів, одержаних закладом від здійснення або на здійснення діяльності, передбаченої цим Статутом, звільняються від оподаткування.

     6.11.          Заклад у процесі провадження фінансово-господарської діяльності має право:

-          самостійно розпоряджатися коштами господарської та іншої діяльності, відповідно до його Статуту;

-          користуватися безоплатно земельними ділянками. на яких він розташований;

-          розвивати власну матеріальну базу, мережу спортивно-оздоровчих, профільних таборів, туристичних баз;

-          володіти та користуватися майном закладу.

Виконувати інші дії, що не суперечать законодавству та цьому Статуту.

            Матеріально-технічна база закладу включає приміщення, споруди, обладнання, засоби зв’язку, земельну ділянку, рухоме і нерухоме майно, що перебуває в його віданні.

6.12.Збитки, завдані закладу внаслідок порушення майнових прав іншими юридичними та фізичними особами відшкодовуються відповідно до чинного законодавства України.

6.13. Розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників, працівників закладу (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших, пов’язаних з ними осіб забороняється.

6.14. Доходи (прибутки) закладу використовуються виключно для фінансування видатків на утримання закладу, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Статутом.

 

7. Міжнародне співробітництво.

 

7.1.     Будинок творчості за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, власних фінансових коштів має право проводити міжнародний учнівський та педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проектів, брати участь у міжнародних заходах.

 

7.2.     Будинок творчості має право відповідно до чинного законодавства укладати угоди про співробітництво з навчальними закладами, науковими установами, організаціями, громадськими об’єднаннями інших країн.

 

8. Контроль за діяльністю Будинку творчості.

 

8.1. Будинок творчості безпосередньо підпорядкований і підзвітний Петропавлівській селищній  раді.

8.2. Основною формою контролю є атестація, що проводиться відповідно до чинного законодавства.

8.3. Контроль за діяльністю Будинку творчості щодо забезпечення належного рівня навчання і виховання дітей здійснюється селищною радою.

8.4. Контроль за належним та ефективним використанням Будинком творчості фінансів та матеріально-технічної бази здійснюється засновником.

 

                          9. Реорганізація або ліквідація навчального закладу.                         

 

9.1. Припинення діяльності Будинку творчості відбувається шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) або ліквідації.

9.2. Приєднання, злиття закладу здійснюється за рішенням Петропавлівської селищної ради. При цьому майнові права та обов’язки закладу переходять до суб’єкта, що утворений внаслідок злиття, приєднання.

9.3. Поділ Будинку творчості, виділення з його складу суб’єкта діяльності здійснюється за рішенням Петропавлівської селищної ради. При цьому майнові права та обов’язки закладу розділяються між його правонаступниками згідно з розподільчим балансом.

9.4. Ліквідація Будинку творчості проводиться за рішенням Петропавлівської селищної ради або за рішенням органу державної влади, який має за законом відповідні повноваження.

При реорганізації Будинку творчості вся сукупність прав та обов’язків переходить до його правонаступників.

9.5. Будинок творчості ліквідується у випадках:

- прийняття відповідного рішення Петропавлівською селищною радою,

- на інших підставах, передбачених законодавством України.

9.6. Ліквідація Будинку творчості провадиться призначеною засновником ліквідаційною комісією, а у випадках припинення діяльності закладу за рішенням господарського суду.

9.7. З дня призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження по управлінню майном та справами закладу.

9.8. Ліквідація Будинку творчості здійснюється відповідно до чинного законодавства України. Питання, не врегульовані чинним законодавством вирішуються Петропавлівською селищною радою, або рішенням іншого уповноваженого на це органу.

Ліквідація вважається завершеною, а Будинок творчості таким, що припинив свою діяльність, з моменту внесення запису про це до державного реєстру

9.9. У разі припинення закладу (ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи закладу передаються одному або кільком неприбутковим організаціям (комунальним закладам району) або зараховуються до доходу місцевого бюджету.

 

10. Затвердження та реєстрація Статуту, внесення змін до Статуту.

 

10.1. Статут Будинку творчості, доповнення та зміни до нього, що оформлюються у вигляді доповнень або нової редакції затверджуються рішенням Петропавлівської селищної ради.

10.2. Статут Будинку творчості та зміни до Статуту реєструються у відповідності до чинного законодавства України.

10.3. Зміни до статуту Будинку творчості набирають чинності з моменту їх держаної реєстрації.

              10.4. Усі, відповідним чином посвідчені примірники Статуту, мають однакову юридичну силу та зберігаються у Петропавлівській селищній раді, директора Комунального позашкільного закладу «Будинок творчості дітей  та юнацтва» Петропавлівської селищної ради, в державних органах, що провели реєстрацію.

 

 

В.о.селищного голови                                                                            Л.М. Замура

bottom of page